język obcy 1

DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH?

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać do stwierdzenia, że nauka języków obcych jest w dzisiejszych czasach niesamowicie ważna. Mimo że aby to osiągnąć niezbędny jest czas i ogromne pokłady cierpliwości, efekt końcowy jest zdecydowanie warty wszystkich starań. No ale dlaczego? Po co mamy uczyć się języków obcych? Niekiedy ciężko nam odpowiedzieć na to jedno, kluczowe pytanie. W dalszej części tekstu przedstawimy Wam kilka najważniejszych powodów, które mogą nas motywować do nauki języków obcych. Zapraszamy do dalszego czytania!

Znajomość języków obcych a widoczność na rynku pracy

Pomyślmy przyszłościowo. W dzisiejszych czasach, niezależnie od zajmowanego stanowiska, o wiele lepiej patrzy się na osoby znające języki obce. Wyobraźcie sobie, że to przed Wami stoi decyzja odnośnie przyjęcia pracownika na np. miejsce kelnera. Jeden kandydat nie może pochwalić się znajomością żadnego obcego języka, a drugi płynnie posługuje się angielskim i niemiecki. Zdecydowanie większą uwagę przykuwa kandydat numer dwa, prawda? 

Co więcej, znajomość języków obcych otwiera nam drzwi na wiele zawodów. Mówi się, że jeżeli znasz co najmniej dwa, możesz znaleźć pracę w każdej profesji. Weźmy również pod uwagę, że przeważnie te osoby najzwyczajniej w świecie zarabiają więcej od innych. 

Możliwość pracy czy studiowania za granicą

Kolejnym argumentem, który też odnosi się do pracy, jest możliwość wykonywania zawodu poza granicami Polski. Zapewne nasuwa się Wam automatyczne stwierdzenie, że przecież osoby posługujące się tylko polskim znajdują pracę w innych krajach. Podkreślamy więc, że nie jest to niemożliwe. Wyobraźmy sobie sytuację wyjazdu Polaka do Norwegii w poszukiwaniu pracy. Ten nieznający języka zostanie zatrudniony zapewne w miejscu, które nie wymaga kontaktu z ludźmi. Osoba posługująca się norweskim może liczyć na zatrudnienie na wysokim poziomie, z o wiele większymi zarobkami. Pracodawca zdecydowanie szybciej zatrudni kandydata mówiącego w obcym języku. 

Podobnie prezentuje się sytuacja uczęszczania na studia za granicą. Żyjąc w obcym kraju musisz być gotowym na wypełnianie dokumentów, rozmowy z pracodawcami czy nawet na zwykłe, codzienne zakupy! Znajomość języka ułatwi Ci wszystkie te czynności i sprawi, że nie będą one już takie straszne.

Podróżowanie i samorozwój

Każdy, kto kiedykolwiek był za granicą wie, że porozumiewanie się z obcokrajowcami nie jest wcale takie łatwe. Podróże do kraju, gdzie inni posługują się tym samym językiem co my są o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Znajomość języków obcych daje więc nam możliwość swobodnych wycieczek, a co za tym idzie – poszerzania naszych horyzontów. 

Każda nauka (już w szczególności nauka języków obcych) wpływa świetnie na nasz mózg. Ćwiczy koncentracje i umiejętność logicznego myślenia. Warto więc rozpocząć swoją edukację w tym kierunku, aby nasz mózg miał coś do roboty! Co więcej, wchodzenie na wyższy poziom swoich umiejętności gwarantuje nam poczucie dumy i satysfakcji, a co za tym idzie – dostarcza masę dobrego humoru!

Wszystko zależy od nas!

Jak widzimy, nauka języków obcych po prostu się opłaca. Żyjąc w dzisiejszym świecie musimy liczyć się z faktem, że ta umiejętność otwiera nam mnóstwo ścieżek rozwoju. Nie traćmy więc swojego czasu i zacznijmy działać już teraz! Kto wie, może dla naszej przyszłości ten wysiłek okaże się kluczowy?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.