DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO?

Temat języka angielskiego jest dziś niesamowicie popularny. W końcu ze wszystkich stron słyszymy jak bardzo jest nam on w dzisiejszych czasach potrzebny do funkcjonowania. Lekcje w szkole, dodatkowe zajęcia, kursy i obozy językowe to tylko niektóre proponowane nam opcje nauki tego języka. Nie zadajemy sobie jednak fundamentalnego pytania: „Dlaczego?”. Dziś rozwiniemy trochę ten temat i podamy Wam przykłady, dla których warto uczyć się języka angielskiego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do dalszego czytania!

Język angielski jako najpopularniejszy język świata

Nie można zaprzeczyć, że angielski ogarnął cały świat! Droga jego „ewolucji” z tego używanego przez mniejszości społeczne do języka globalnego jest bardzo długa i zawiła, więc nie będziemy się zbytnio w nią zagłębiać. Dla nas ważna jest jego pozycja dzisiaj. Szacuje się, że tym językiem posługuje się ponad 1,5 miliarda ludzi na całym świecie. Trzeba przyznać, że taki wynik naprawdę robi wrażenie. To jednak nie wszystko. Jest on uznawany za język urzędowy w aż 52 krajach świata! Co za tym wszystkim idzie? Znajomość angielskiego otwiera Ci mnóstwo dróg rozwoju. Masz m.in. możliwość nauki za granicą, możesz również starać się o pracę poza granicami Polski, a same podróże stają się o wiele łatwiejsze! 

angielski online dla dzieci

Kultura, sztuka i biznes

Kolejnymi dziedzinami, w których króluje język angielski jest kultura i sztuka. Powszechnie znani artyści pochodzą właśnie z krajów anglojęzycznych. Prawdziwym mocarzem jest jednak angielski biznes. Największe światowe firmy przyjęły go za główny język. Równie mocno cały światowy handel jest zdominowany przez tą zagraniczną dla nas mowę. Zwróćmy uwagę, że wszyscy polscy przedsiębiorcy obowiązkowo posługują się językiem angielskim. Jest to po prostu warunek, który musi zostać spełniony, aby zaistnieć w świecie biznesu.

Język angielski w dobie Internetu

Aby zbadać powszechność języka w popkulturze wystarczy, że pomyślicie o światowej sławy osobowościach. Aktorzy, aktorki, piosenkarze, piosenkarki – najpopularniejsi celebryci posługują się językiem angielskim, a najpowszechniejsze filmy czy seriale to w większości te anglojęzyczne! Takie wyniki ciężko pobić. W kilku słowach: jeżeli chcesz zaistnieć w Internecie, musisz przynajmniej w minimalnym stopniu opanować ten język. Co więcej, w różnych mowach możemy zauważyć mniejsze lub większe wstawki pochodzące z języka angielskiego. Tego typu zapożyczeń nie brakuje również w Polsce! 

Samorozwój

Mówiąc o jakiejkolwiek nauce należy wziąć pod uwagę aspekt samorozwoju. Każda nauka w ogromnym stopniu rozwija nasz mózg i kształtuje nas jako ludzi! Zapamiętywanie nowych słów i zasad gramatycznych jest wręcz idealnym ćwiczeniem intelektualnym. Niezależnie od wieku przynosi same plusy – poprawia koncentracje i wyjątkowo dobrze ćwiczy pamięć. Wchodzenie na wyższy poziom i zyskiwanie nowych umiejętności językowych przynosi nam satysfakcje, mnóstwo motywacji i chęć dalszego działania, co łączy się również z lepszym humorem!

Po prostu warto!

Jak możemy wywnioskować powyższego tekstu – nauka angielskiego naprawdę się opłaca! Wszystkie plusy, jakie z niej wynikają mogą mieć znaczący wpływ na każdą dziedzinę naszego życia. Popularność tego języka nie zwalnia, a wręcz przeciwnie – nabiera tempa. Warto więc włożyć sto procent w naukę tego języka, a kto wie, może w przyszłości jego znajomość będzie dla nas kluczowa…

Na koniec nie zostało nam nic innego jak tylko życzyć Wam powodzenia w nauce! Mamy nadzieje, że efekty Waszej pracy będą dla Was satysfakcjonujące.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.